img

BASF, Çin’deki en büyük yüzey kaplama tesisini açtı


BASF’in Coatings bölümünün elinde bulunan bir şirket olarak 2021 yılında 3,44 milyar avroluk ciro yapmış olan Chemetall, Çin’in Zhejiang eyaletindeki Pinghu'da bir yüzey kaplama tesisinin açılışını yaptı. 60 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu tesis, BASF’in Dushan limanı ekonomik kalkınma bölgesindeki ilk üretim yeri olmasının yanı sıra şirketin dünyadaki en büyük yüzey kaplama tesisi olacak.

Yeni üretim yeri, akıllı bir fabrika olarak tasarlandı ve üretim süreçleri çok yüksek düzeyde bir otomatizasyona sahip. Operasyonların dijitalizasyonu üretim ve lojistikte önemli bir etkililik sağlayacak. Tesis, özellikle ekipman, donanım alanında ve otomobil bileşenleri başta olmak üzere piyasanın farklı segmentlerinde uygulanan yüzey kaplama konusunda komple bir portföy ve çözüm imkanı sunacak.

BASF, böylece dünyanın en büyük kimyasal ürün pazarı olan Çin’deki varlığını büyütme niyetini somutlaştırmış oldu. Ayrıca BASF Grubu, Pinghu’da kendi ülkesinden Heraeus şirketi ile ortaklık yaparak, 2023 başında işletmeye geçecek olan bir değerli maden dönüştürme birimi oluşturma çalışmalarını da sürdürüyor.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.