Borusan Sanat'da bu hafta

Borusan Sanat, dijital platformlar üzerinden dinleyicileri ile buluşmaya devam ediyor. 8 Temmuz Perşembe günü saat 20.00’de Borusan Klasik’te BİFO’nun Alexander Liebreich yönetiminde yayınlanacak konserinin yanı sıra 11 Temmuz Pazar günü saat 11.30’da borusansanat.tv’de, Garrett Keast yönetimindeki “BİFO & Garrett Keast” başlıklı konseri dinleyicisi ile buluşacak

Borusan Filarmoni Orkestrası (BİFO), Borusan Klasik’te canlı yayınlanan yeni konserinde bu hafta, üç farklı yüzyıl ve kültürden eserler seslendirecek. Almanya’nın genç, dinamik ve önde gelen şeflerinden olan Alexander Liebreich yönetimindeki BİFO, günümüz klasik müzik dünyasının en önemli bestecilerinden biri olan Arvo Pärt'ın “For Lennart in memoriam” başlıklı yapıtını, Haydn’ın 44. Senfoni’sini ve Richard Strauss’un son eseri olan “Metamorfosis”i seslendirecek. 

8 Temmuz Perşembe günü saat 20.00’de yayınlanacak konser öncesinde, saat 19.40’ta Aydın Büke ve Serhan Bali müzik üzerine söyleşileriyle dinleyicilerle bir araya gelecek.

Garrett Keast borusansanat.tv’de!

Çevrimiçi video platformu borusansanat.tv, ücretsiz konser kayıtlarıyla izleyicileri ile buluşmaya devam ediyor. 11 Temmuz Pazar günü 11.30’da Garrett Keast yönetimindeki BİFO, Samuel Barber, Igor Stravinsky ve Aaron Copland'ın eserlerini yorumlayacak. Aaron Copland’ın klasikleşen Amerikan senfonik eseri olan ve yaylı çalgılar orkestrası için hazırladığı “Hoe-Down” yapıtı ile başlayacak konserde, Copland’ın bir diğer eseri Appalachian Spring seslendirilecek. “BİFO & Garrett Keast” başlıklı konserde ayrıca, Samuel Barber’in Adagio’su yorumlanırken, Stravinsky'nin neoklasik döneme ait konçertosu Dumbarton Oaks’u ile izleyicisine veda edecek.

Saat 11.00’de yayınlanacak kayıtta ise Nisan Ak konser öncesi keyifli sohbetleriyle borusansanat.tv’de olacak.

“Vasks’tan Say’a” başlıklı konser bir hafta daha borusansanat.tv’de!

Çevrimiçi video platformu borusansanat.tv, dünyaca ünlü solist ve şeflerinin ağırlandığı konser kayıtlarını ücretsiz yayınlanmaya devam ediyor. Borusan Quartet’in, Fazıl Say’ın oda müziği yapıtlarından; yaylı çalgılar dörtlüsü repertuvarına armağanı “Boşanma” başlıklı yapıtı ve Pēteris Vasks’ın 4. Yaylı Çalgılar Dörtlüsünü seslendirdiği “Vasks’tan Say’a” başlıklı konser, bir hafta daha dinleyicisiyle buluşacak. Konser öncesi yayınında ise Nisan Ak keyifli sohbetleriyle borusansanat.tv’de olacak.

Hezarfen Ensemble, Borusan Müzik Evi’nde!

Borusan Klasik radyonun sevilen programı “Borusan Müzik Evi”, çağdaş müzik ve disiplinlerarası performansları dinleyicilerine sunmaya devam ediyor. 9 Temmuz Cuma günü saat 23.00’te gitarist, besteci, aranjör, prodüktör ve doğaçlamacı Şevket Akıncı'nın çağdaş müzik topluluğu Hezarfen Ensemble, daha önce yayınlanan ve büyük beğeni toplayan programı için hazırladığı seçkisi bir kez daha dinleyicilerle buluşacak.  

Hibya Haber Ajansı

Okunma