Evren Türeci “Tövbe” remix

Sanatçı Evren Türeci iki buçuk ay önce çıkan tekli çalışması Tövbe 'nin yeni versiyonu nu dinleyenleri ile buluşturdu, yine Dogan Müzik etiketi ile çıkan şarkının remix düzenlemesi Ünlü Dj Erkan Kılıç 'ait.

Sanatçı Evren Türeci iki buçuk ay önce çıkan tekli çalışması Tövbe 'nin yeni versiyonu nu dinleyenleri ile buluşturdu, yine Dogan Müzik etiketi ile çıkan şarkının remix düzenlemesi Ünlü Dj Erkan Kılıç 'ait.

Birçok sanatçının sevilen şarkısını yeni kompozisyonlarla doğal halinden bambaşka bir noktaya taşıyan Dj Erkan Kılıç Tövbe ye de bambaşka bir soluk getirdi ve şarkının yeni versiyonu daha ilk günden radyoların listelerinde üst sıraya yerleşti.Söz ve müziğini Aysuda Ülkü Zeren’in,düzenlemesini Eyüp Erhan Doğancıoğlu’nun yaptığı şarkı DMC etiketiyle digital platformlarda yerini aldı.

TÖVBE ŞARKISI İNFO:

Single çalışmasında entrümanlarıyla eşlik eden üstadlar : Bas gitarda Eylem Pelit, Yaylılarda İstanbul Strings, Perküsyon da Cengiz Ercümer, Elektro Gitar da Aysan Erdem, Klasik Gitarda Caner Ünal, Ud da Ömer Göktepeliler .

 İki gün süren klip çalışması, sahne performları Dorock XL’da ve diğer bölümler Mesta Sanat Evin’de gerçekleşti. Klip çekiminde Yağız Bankoğlu Dans ve Sanat Merkezı dansçılarının özel koreografisi ile ve özel sahne performansı ile izlediğimiz Evren Türeci, klibinde hayvan hakları aktivisti ve bu konuda yıllarca emek vermiş biri olarak, sokaktan kurtarılmış köpeklere de yer verdi. Klibin yönetmeni Murat Özfilizler.

Evren Türeci Vedat  Sakman ile yaptığı “Her Neyse” şarkısından sonra çıkardığı Tövbe şarkısı için “ Aşk dünyanın en güzel duygusu. “Tövbe”yi ilk duyduğumda şarkının aşktan kaçan değil, yalan aşklara elveda diyen bir kadına ait olduğunu hissetttim . Artık anlamsız ilişkilere aşk diyemeyen bu kadına yolculuğunda ses olmak istedim. Benim sesim için hep güçlü yorumunu yaparlar . Ben de sesimin gücüyle bu aşka yelken açan kadının yelkenine rüzgar olmayı istedim. Artık yalan aşk ve geçici zevkleri bırakıp hayatında iyiye yer açanlar için, eğlenceli bir şarkı Tövbe. Herkes keyifle dinlesin” diyor.


Hibya Haber Ajansı

310
Okunma