Melis Güven yeni teklisiyle: “Karşında”

Pişmanlıklar, konuşulamayanlar, bastırılan çığlıklar ve ardından gelen büyük sessizliğe eşlik eden bomboş odalar…

 

Duru vokali ve yalın yorumuyla beğeni toplayan Melis Güven, yeni teklisi “Karşında”yı 14 Ağustos Cuma günü müzikseverlerin beğenisine sunuyor. Sözü ve müziği Melis Güven, prodüksiyonu ise Eren Erdol imzası taşıyan şarkı ile sanatçı, son zamanlarda sesini duyuramayan birçok kadının çığlığına ses oluyor.

 

Geçmişinden esinlenerek yazdığı şarkılarıyla pek çok insanın kalbine dokunan başarılı sanatçı Melis Güven, bu kez dinleyenleri haykırışına ortak olmaya davet ediyor. Teklinin Gürkan Şerbetçi imzası taşıyan kapak görseli ise Melis Güven’in renkler içindeki silüetini barındırıyor.

 

“Ruh tüm çıplaklığıyla varlığını ortaya koyduğu zamanlarda en detaylı yaralarını belli eder.”

 

Son olarak No.1 ile ortak çalışması “Karabasan” teklisiyle müzikseverlerin karşısına geçen Güven, yeni teklisini şu sözlerle betimliyor: “Önce kadın olmanın ve kendi iç dünyamdaki bastırılmış ifadelerin dışa vurumu, bir serzeniş, boğaz çakrasına bir yolculuk, geri dönüş... Olduğu yere yabancılaşma, kimliksizleşme...Kapak görselinde de sadece ağzımı vurgulamak istedim; çünkü ne görmek, ne koklamak, ne duymak istiyorum, sadece kendimi ifade etmek istiyorum. Bence hepimiz istiyoruz. Odalarda, evlerde, binalarda sıkıştık, sıkıldık, yorulduk, büyüdük, büyüttük. Doğru anlayabilirsek olayları ve doğru anlatabilirsek derdimizi aydınlanmaya doğru koca bir yol var hepimiz için. Bu karanlık dünyada sadece renkler olsun.”

 

Melis Güven “Karşında” 14 Ağustos Cuma günü tüm dijital müzik platformlarda.


Hibya Haber Ajansı

Okunma