Sakıp Sabancı Müzesi’nin çocuklara yönelik öğrenme programları devam ediyor

Sakıp Sabancı Müzesi (SSM) Öğrenme Programları, Kasım ayında farklı yaş gruplarına özel olarak tasarlanan çocuk atölyeleriyle devam edecek.

 Sakıp Sabancı Müzesi (SSM) Öğrenme Programları, Kasım ayında farklı yaş gruplarına özel olarak tasarlanan çocuk atölyeleriyle devam edecek.  Kasım ayı boyunca her Cumartesi ve pazar günü Sakıp Sabancı Müzesi Sera Atölye’de düzenlenecek atölyeler; “Balıklar, Eviniz Temiz Mi?”, Köpük Heykeller, Benim İstanbul’um, Zoologlar Müzede, Doğa Günlüğüm, Konuşan Tekerler, Balık Baskım, Vücudumdaki Kitaplık, Haydi Oynayalım, İnsansız Şehir ve Kilden Habitatım konu başlıklarında gerçekleştirilecek.

SSM’nin Pusetli Aileler etkinliği de Kasım ayında 3 farklı eğitimle 18-36 ay arasındaki minikleri sanatla buluşturmaya devam edecek. Amerikan Pop Art akımının temsilcilerinden James Rizzi’nin çalışmalarından ilham alacak Müzede Şekil Avı, 11 Kasım Perşembe günü 11.00 – 12.00 saatleri arasında Sera Atölye’de düzenlenecek.  25 Kasım Perşembe günü saat 11-12.00 arasındaki Müzede Şekil Avı atölyesi,   şair, yazar ve ressam Etel Adnan’ın eserleriyle renklerin izinde oyun dolu bir yolculuk sunacak.  Dünyanın en önemli heykel sanatçılarından İngiliz heykel sanatçısı Tony Cragg’in doğa-sanat ilişkisini anlattığı çalışmalarından ilham alınarak tasarlanan Müzede Doku Avı etkinliği ise 27 Kasım Cumartesi saat 11.00 – 12.00 arasında düzenlenecek.


Hibya Haber Ajansı

Okunma